VakıfBank Kültür Yayınları Beş Yaşında

VakıfBank Kültür Yayınları Beş Yaşında

Türkiye'nin kültür dünyasını evrensel seviyede zenginleştirme amacıyla kurulduğu günden beri farklı disiplinlerden nitelikli kitapları okurları ile buluşturan VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY), 8 Kasım’da beşinci doğum gününü kutluyor. Cumhuriyet’in 100’üncü yılına, geride kalan 5 yılda 300’e yakın eseri yayımlayarak giren VBKY, yayıncılık alanında üstlendiği sorumluluğu yerine getirmeye devam edecek.
Kuruluşundan bu yana, yerli ve yabancı birçok nitelikli eseri okurların beğenisine sunan VakıfBank Kültür Yayınları, beşinci yaşına ulaştı. Edebiyattan tarihe, iktisattan felsefeye, sosyolojiden çocuk kitaplarına, sanattan klasiklere kadar dokuz farklı kategoride geniş bir yelpazede beş yılda 300’e yakın eser yayımlayan VBKY, kitapseverlere görkemli bir seçki sunuyor. Türkiye ve dünyadan klasikler ile heyecan verici çağdaş eserleri, ilk basım, tıpkıbasım ya da ilk tercüme gibi yollarla literatüre kazandıran VBKY, Türkiye’nin kültürel birikimini zenginleştirmeye devam ediyor. 

“Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında VBKY ile edebi mirasımıza sahip çıkıyoruz” 

Türkiye’nin yayıncılık sektörüne, bugüne kadar her satırı değer taşıyan nitelikli eserlerle önemli katkılar sunduklarına dikkat çeken VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, VBKY’nin VakıfBank’ın köklü tarihi ve sorumluluk anlayışından ilham alarak başucu niteliğindeki eserlere yöneldiğini belirtti. 

Üstünsalih, “VakıfBank’ın sosyal sorumluluk bilinciyle kurduğu ve desteklediği VBKY, beş yıldır büyük bir titizlikle farklı disiplinlerden pek çok yazarın geniş okur kitlelerine ulaşmasını sağlıyor. Türkiye’nin en büyük iki bankasından biri olarak Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılını gururla geride bıraktığımız bu dönemde, kültür yayıncılığı alanında da sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. İlk günden itibaren VakıfBank’ın köklerinde yatan kültüre mirasına sahip çıkma ve çoğaltma hassasiyetine uygun şekilde, VBKY de ülkemizin edebi mirasına sahip çıkıyor ve okurların düşünce dünyasını genişletiyor. Yayınevimizin beş senede elde ettiği başarılarda emeği geçen, yayıncılığı okurların fikir dünyasına ve kalbine değecek şekilde kurgulayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. VBKY’nin seçkilerini beğeniyle takip eden kitapseverlere de şükranlarımı sunuyorum. Okurlarımızdan aldığımız güç ile VBKY büyümeye devam edecek.” ifadelerini kullandı. 

VBKY, okurların kültür dünyasını zenginleştirmeyi sürdürecek

2018 yılında yayın hayatına başlayan VBKY, çok satandan ziyade yıllarca okunacak ve özenle saklanacak kitapların yayıncısı olmayı hedefliyor. Bu hedefi doğrultusunda güvenilir kaynaklar, ölçülebilir araştırmalar, güçlü ve doğru dil kullanımı gibi hususlara özen gösteren VBKY, gelecekte de okurların kültürel birikimini evrensel seviyede zenginleştirecek; emanet edilen varlık ve değerleri koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktarmayı sürdürecek. 
  • 07.11.2023

İLE İLGİLİ MAKALELER

E-Posta Adresiniz

Yeni çıkan kitaplar, kampanyalar ve tüm yeniliklerden haberdar edelim.

Üyelik Sözleşmesi, Aydınlatma Metni’ni ve Gizlilik ve Çerez Politikası’nı okudum, anladım ve onaylıyorum.

Lütfen Üyelik Sözleşmesi, Aydınlatma Metni ve Gizlilik ve Çerez Politikası metinlerini onaylayınız!