Merhaba Dostlar!

VakıfBank Kültür Yayınları’nın –bizim ifademizle VBKY’nin- blog sayfasına hoşgeldiniz!

VBKY mutfağının kapılarını sizlere açmak istedik. Böylelikle tezgâhımızda olanları, mönümüzde yer alanları, ustasını bulduğumuzda listemize dâhil etmek için sabırsızlandığımız diğer leziz tatları, tatlıları sizlere gösterme imkânı bulacağımıza kanaat getirdik.

2019’un size, sevdiklerinize ve sizi seven herkese bin bir güzellikle beraber gelmiş olmasını dileyerek söze başlıyorum.

VakıfBank Kültür Yayınları’nın –bizim ifademizle VBKY’nin- blog sayfasına hoşgeldiniz!

Burası bizim mutfağımız. Sizlere sunacağımız tüm kitabî lezzetleri burada tezgâha alıyor, burada temizliyor, burada pişirip sizlere servis etmek üzere hazırlıyoruz.

Şüphesiz ki, müşterisi olduğumuz bir lokantanın mutfağının temizliği, aşçısından şefine mutfağa giren tüm çalışanların titizliği ve özeni hepimiz için önemlidir. Biz de, mutfak temizliğine büyük önem atfeden bir ekip olarak, entelektüel gündemimizi belirlediğimiz VBKY mutfağının kapılarını sizlere açmak istedik. Böylelikle tezgâhımızda olanları, mönümüzde yer alanları, ustasını bulduğumuzda listemize dâhil etmek için sabırsızlandığımız diğer leziz tatları, tatlıları sizlere gösterme imkânı bulacağımıza kanaat getirdik.

Bundan sonra buralar Namık Kemal’in entelektüel portresinden Ferdinand Tönnies’in Cemaat ve Cemiyet'ine kitaplara dair editör notlarıyla, Charles Dickens’tan, Oscar Wilde’dan bir alıntıyla ya da bir klasik müzik bestecisine dair tuhaf bir anekdotla süslenecek. Burada bir klasik İslam âlimi Cengiz Han’la konuşacak yahut Orhan Pamuk’un Goethe ile akrabalığı üzerine sorular sorulacak. Başkalarını takdir edeceğiz bolca, hak ettiğimiz ölçüde kendimizle övüneceğiz, elbette zaman zaman da yayıncılığa dair kimi dertlerimizi, sorunlarımızı dile getireceğiz.


VBKY’nin mutfağından hem siz değerli kitapseverlere hem de yayıncılık dünyasındaki profesyonellere buradan ara ara selam göndermek, yayıncılık işlerinin rutininden biraz olsun sıyrılmak adına ayrıca güzel bir şey değil mi? Bizce çok güzel… Tam da bu yüzden, mutfağımıza arada bir göz atmaktan geri durmayın lütfen.


Tekrar hoşgeldiniz.

Biz hoşbulduk!

  • 30.01.2019

İLE İLGİLİ MAKALELER

E-Posta Adresiniz

Yeni çıkan kitaplar, kampanyalar ve tüm yeniliklerden haberdar edelim.