Celali Yılmaz

Celali Yılmaz

HAYATI - BİYOGRAFİSİ

Malkara, Tekirdağ’da doğdu (1969). İstanbul Maliye Meslek Lisesi (1987) ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi (1991). Aynı yıl meslek personeli sınavıyla girdiği Sermaye Piyasası Kurulunda Uzman, Başuzman, Daire Başkanı, İstanbul Temsilcisi, Danışman gibi görevlerde bulundu.
Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasası ve Borsa bölümünde yüksek lisans (1996), Bankacılık bölümünde doktora yaptı (2001). University of Pennsylvania, Wharton School of Finance’de lisansüstü eğitim ve araştırmalarda bulundu (1997-98). Çeşitli üniversitelerde finans ve tarih dersleri verdi. 2012 yılında doçent oldu. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır.
Sermaye piyasasında vergilendirme, finans ve tarih konularında basılmış altı kitabı, çok sayıda makalesi, Osmanlıca ve İngilizceden çevirileri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Osmanlıca öğrenmeye 1999 yılından beri çalışmaktadır.

YAZARIN KİTAPLARI

Borsa Risalesi: Hava Oyunları

Abidin Paşa Celali Yılmaz

Borsa Risalesi: Hava Oyunları

Çevirmen:

Kategori: İktisat

₺24,00

E-Posta Adresiniz

Yeni çıkan kitaplar, kampanyalar ve tüm yeniliklerden haberdar edelim.